شطرج آنلاین ایران اطلاعیه

شطرج آنلاین ایران

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

شطرنج آنلاین ایران زندگینامه میرزا جواد آقا ملکی تبریزی از سری مقالات زندگی‌نامه با ۲۹ صفحه و فرمت اجرایی PDF

زندگی نامه میرزا جواد آقا ملکی تبریزی را برای این ساعت از سایت دانلود آرتیکل آماده کرده ایم تا شما عزیزان با ایشان بیشتر آشنا شوید. زندگی‌ او به طور خلاصه به این صورت است که ایشان از بزرگان علوم فقه، اصول و عرفان در سال ۱۲۷۴ قمری به دنیا آمدند و نام پدر او میرزا شفیع که یکی از ثروتمندان شهر تبریز بود و شاگرد آخوند ملا حسینقلی همدانی و همین طور میرزا حسن نوری می باشند و مهمترین و معروف ترین نوشته او اسرار الصلاه به حساب می آید. تاریخ فوت این بزرگ مرد در سال ۱۳۴۳ قمری و یا ۱۳۰۴ خورشیدی می باشد و مقبره ایشان در شهر قم قرار دارد.

مطالب مهمی که در این مقاله آمده است به این صورت می باشد : در ابتدای مقاله زندگی ایشان نوشته شده است. در ادامه شاگردان معروف او نام برده شده است. سپس آثار نوشته شده توسط ایشان معرفی شده است. همچنین چند مورد و مثال از اخلاقیات او توضیح داده شده است. و در آخر وصیت نامه ایشان را می توانید مطالعه نمایید. برای شطرنج آنلاین ایران بعد از توضیحات پایین، لینک دریافت مقاله به صورت کامل قرار دارد.

شطرنج آنلاین ایران زندگینامه میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

شطرنج آنلاین ایران زندگینامه میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

خلاصه زندگینامه میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

آیت الله میرزا جواد ملکی تبریزی، انسانی بسیار بلند مرتبه بودند که به دلیل درست انجام دادن امور بندگی، طوری بر نفس و اعمال بد مسلط شده بودند که قدرت فکری ایشان در زمان خواندن نماز، فقط در اختیار خدا بود و به غیر از معبود خود به چیز دیگری توجه نمی کردند و افکار پوچ به روح و روان ایشان راهی نداشت.

ایشان در زمان اقامت خود در قم شاگردان بزرگ و معروفی را تربیت کردند که آن ها هم در مورد موارد بالا با ما هم نظر می باشند.

او آثار زیای را برای آدمیان بعد از خود به‌جا گذاشته که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. اسرار الصلاه
  2. رساله لقاءالله
  3. المراقبات
  4. و … .

اگر بتوان موارد بالا را با وضعیت مطلوبی به چاپ رساند و دوباره آن ها را احیا کرد، می توان جلوی خیلی از ادعاهای دروغین را گرفت و در کنار آن، عاشقان معنویت و کمال به وسیله نوشته های بالا شیوه درست تهذیب نفس و خودسازی را پیشی گیرند.

حاج آقا میرزا جواد ملکی تبریزی، درس ها و علم های خود را از استاد زمان خود، یعنی آخوند حسینقلی همدانی، فرا گرفته که ایشان نیز شاگرد سید علی شوشتری بوده اند که یکی از بزرگترین عارفان در قرن سیزدهم و چهاردهم به شمار می آمده اند.

همچنین ایشان علوم خود را از فقیهان برجسته ای همچون آیت الله حاج آقا رضا همدانی که کتاب معروف مصباح الفقیه را تألیف کرده است، را فرا گرفته است و میرزا جواد ملکی تبریزی در سال ۱۳۲۰ به ایران برگشت و در ابتدای دوره مشروطیت، از تبریز به طرف قم عازم شد، و در آخر در روز عید قربان سال ۱۳۴۳ قمری فوت کردند.

مطلب شطرنج آنلاین ایران زندگینامه میرزا جواد آقا ملکی تبریزی در سایت بزرگ شطرج آنلاین ایران

0 نظر تا کنون ارسال شده است.