شطرج آنلاین ایران اطلاعیه

شطرج آنلاین ایران

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

شطرنج آنلاین ایران میزان مقاومت بدن انسان در مقابل برق گرفتگی از سری مقالات برق و الکترونیک با ۷۲ صفحه و فرمت اجرایی Word

به نظر شما مقاومتی که بدن انسان در برق گرفتگی می تواند داشته باشد، چه مقدار می تواند باشد؟ ما برای جواب این سوال یک مقاله آمده کرده ایم تا بیشتر با این موضوع که هم از نظر علمی و هم از نظر ادامه حیات به زندگی مهم می باشد، برسیم. محتوای این مقاله از ۲ فصل تشکیل شده است که ما عنوان ۲ فصل را در اینجا ذکر می کنیم. در فصل اول فیزیولوژیک بدن انسان در مقابل جریان های الکتریکی مورد بررسی قرار گرفته شده است. و در فصل دوم اثرات جریان های AC و DC بر روی بدن انسان مورد بحث واقع شده است. در زیر توضیحاتی از همین مقاله آورده شده است تا شما با موضوع و مطالب آن بیشتر آشنا شده و برای شطرنج آنلاین ایران، لینک آن در بعد از توضیحات و در انتهای پست قرار داده شده است.

بیشتر بخوانید :

شطرنج آنلاین ایران میزان مقاومت بدن انسان در مقابل برق گرفتگی

شطرنج آنلاین ایران میزان مقاومت بدن انسان در مقابل برق گرفتگی

مقاومت بدن انسان در برق گرفتگی

خلاصه بررسی انجام شده بر روی بدن انسان نشان می دهد که عوامل متعددی در میزان خطرات برق و صدمات وارد بر بدن انسان نقش دارند که از آن جمله می توان به مسیر عبور جرین نوع جریان، نوع فیزیکی جسمی بدن انسان، محل تماس، مدت عبور جریان، مقدار ولتاژ و حتی حالات روحی شخص بستگی دارد به طوری که بدن در حالات آرام مقاومتی بیشتر نسبت به حالات خشم از خود نشان می دهد که این خود باعث تغییر در صدمات وارده دارد.

آثار جریان AC و DC بر بدن انسان

مقاومت الکتریکی پوست بدن انسان در مقابل جریان های معمولی برق متناوب به مراتب کمتر از جریان مستقیم است و از طرف دیگر به علت تغییر مداوم جهت جریان شدت ضربات وارده بر سلسله اعصاب در جریان متناوب شدیدتر است به طوری که در یک ولتاژ و شدت جریان مشخص خطرات جریان متناوب حدوداً چهار برابر خطرات جریان مستقیم است.

در جریان مستقیم اگر هیچ یک از سیم ها به زمین متصل نباشد تماس انسان با سیم حامل جریان خطری ندارد، اما در جریان متناوب تماس با یک سیم نیز خطرناک است زیرا سیم های جریان ac با زمین تشکیل خازن داده و جریانی متناسب با ظرفیت خازن بین سیم و زمین عبور می کند و در صورت تماس با سیم حامل در معرض عبور جریان‌ های خازنی قرار گرفته که ایجاد خطر می نماید. اما جریان مستقیم نمی تواند از خازن ها عبور نماید.

از نظر خطر ایجاد انقباضات عضلانی جریان مستقیم یک انقباض ناگهانی قوی ایجاد کرده که معمولاً سبب می شود فرد مصدوم از منبع الکتریکی جدا شود.

اما در جریان متناوب ماهیچه ها مناسب با میزان فرکانس جریان دچار چندین انقباض پشت سر هم می شوند که این حالت، تماس مصدوم با جریان را افزایش می دهد.

در جریان AC با این که ماهیچه ها منقبض و منبسط می شوند ولی ماهیچه های خم کننده ی کف دست تمایل بیشتری به انقباض دایم دارند که اصطلاحاً باعث چسباندن فرد به مدار (یا قفل کنتاکت) می شوند.

به عبارت دیگر جریان AC در هر سیکل می تواند ایجاد فیبریلاسیون بطنی کند اما جریان DC  تنها یک بار در شروع تماس می تواند ایجاد فیبریلاسیون بطنی نماید.

تحقیق مقاومت بدن انسان در برابر برق گرفتگی

تحقیق مقاومت بدن انسان در برابر برق گرفتگی

بیشتر بخوانید :

خطر ابتلا به بیماری سرطان برای ساکنان اطراف کابل های برق فشار قوی

دانشمندان نزدیک بودن مناطق مسکونی به کابل های فشار قوی برق را با برخی از انواع سرطان مرتبط می دانند.

در چند سال اخیر در مورد ارتباط میان سکونت در خانه های نزدیک به کابل های هوایی انتقال برق با ولتاژ بالا و مبتلا شدن به بیماری سرطان پژوهش های انجام گرفته است و پژوهشی که به تازگی دانشمندان انگلیسی در این مورد انجام داده اند، این موضوع را تأیید می کند.

فیزیک دانان دانشگاه بریستول در جنوب غربی انگلستان دریافته اند که کابل های برق با ولتاژ بسیار زیاد که با اتصال به برج های بلند شبکه انشعاب برق کشیده می شوند به ذرات آلوده کننده در هوا، بار الکتریکی می دهند و در هنگام تنفسی به جدار ریه می‌ چسبند.

پروفسور دیوید هنشا که پژوهش مذکور با سرپرستی او انجام گرفته است می گوید که بر اساس نتیجه ای که از پژوهش او و همکارانش به دست امده می توان مسلم دانست که کابل های انتقال برق مقدار ذرات آسیب رسانی که وارد بدن انسان می شود می‌ افزاید. در حال حاضر در کشورهایی مانند آمریکا و سوئد ساختن خانه در حوالی عبور کابل‌های هوایی شبکه برق ممنوع است.

نتیجه این پژوهش نشان می دهد که اشخاصی که در خانه هایی در حوالی ۵۰۰ متری کابل های هوایی برق با ولتاژ بالا در جنوب غربی انگلستان زندگی می کنند، احتمال دچا شدن آنها به بیماری سرطان در حدود ۳۰% بیشتر از حد معمول است.

مطلب شطرنج آنلاین ایران میزان مقاومت بدن انسان در مقابل برق گرفتگی در سایت بزرگ شطرج آنلاین ایران

0 نظر تا کنون ارسال شده است.