شطرج آنلاین ایران اطلاعیه

شطرج آنلاین ایران

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

عید قربان به روز دهم ماه قمری ذی‌الحجه گفته می‌شود که از گرامی‌ترین عیدهای مسلمانان است و به یاد ابراهیم و فرزندش، اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود. شطرنج آنلاین ایران در این بخش تعدادی عکس پروفایل عید سعید قربان را برای شما عزیزان منتشر می کند.

Eid al Adha PROFILE photo 1 عکس پروفایل عید سعید قربان

جشن عید سعید قربان

شطرنج آنلاین ایران : عید قربان که از جمله تعطیلات رسمی مسلمانان است، از یک تا چهار روز جشن گرفته می‌شود و در طی آن مردم با پوشیدن بهترین پوشاک خود، پس از انجام عبادات، به دید و بازدید و جشن و سرور می‌پردازند.

مراسم عید سعید قربان

برگزار کردن مراسم قربانی و قربانی نمودن در این عید بر همه افرادی که براساس فقه اسلامی اعمال حج را به جا می‌آورند واجب و الزامی است و مسلمانان در سراسر جهان در عبادت حج، در این روز، گوسفند، گاو یا شتری را قربانی کرده و گوشت آن را بین همسایگان و مستمندان تقسیم می‌کنند.

Eid al Adha PROFILE photo 2 عکس پروفایل عید سعید قربان

حاجیان در این روز پس از به پایان رساندن مناسک حج، حیوانی را ذبح می‌کنند و پس از قربانی آنچه بر آنان در حال احرام، حرام شده بود – مانند نگاه کردن در آینه، گرفتن ناخن و شانه زدن مو -، حلال می‌گردد و با توجه به اینکه حج، یکی از عبادتهای بسیار مهم در اسلام است، توانایی به انجام رساندن آن نیز برای هر مسلمانی بسیار شادی‌آور است، در نتیجه، روزی که پس از انجام وظایف سنگین حج، به عنوان جایزه الهی و اتمام احرام پیش می‌آید را عید می‌دانند.

شطرنج آنلاین ایران : همچنین در روایت‌های مکرری نقل شده که در روز عید قربان، قربانی کنید تا گرسنگان و بیچارگان نیز به خوراک برسند.

و این عمل در میان افغان و مسلمان‌ها از دیر زمان اتحاد به میان آورده است .

Eid al Adha PROFILE photo 10 عکس پروفایل عید سعید قربان

Eid al Adha PROFILE photo 9 عکس پروفایل عید سعید قربان

Eid al Adha PROFILE photo 8 عکس پروفایل عید سعید قربان

Eid al Adha PROFILE photo 5 عکس پروفایل عید سعید قربان

Eid al Adha PROFILE photo 4 عکس پروفایل عید سعید قربان

Eid al Adha PROFILE photo 3 عکس پروفایل عید سعید قربان

 

مطلب عکس پروفایل عید سعید قربان در سایت بزرگ شطرج آنلاین ایران

0 نظر تا کنون ارسال شده است.